Fotelik dla dziecka

By | Listopad 20, 2014

Niedługo wszyscy będziemy jeździli po śliskich, zaśnieżonych drogach. Jesień- Zima to pory roku, w których najczęściej dochodzi o stłuczek. Trzeba zatem być bardzo ostrożnym na drodze, ale przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo nasze i pasażerów, którymi często są dzieci. Przewozimy je w specjalnych fotelikach. Trzeba go dobrze dopasować do siedzenia/samochodu i dobrze zamontować. Jeżeli już jest zamontowany to jest jeszcze kilka bardzo ważnych porad dla rodzica.

  • Przewozimy dziecko tylko i wyłącznie w foteliku samochodowym. Nigdy na rękach u pasażera – podczas zderzenia nawet najsilniejszy rodzic nie będzie w stanie go utrzymać.
  • Przed każdą podróżą należy sprawdzić, czy fotelik jest poprawnie i stabilnie zamontowany, a dziecko poprawnie w nim zapięte. Nawet najlepszy fotelik źle zamontowany, nie zagwarantuje dziecku bezpieczeństwa.
  • Najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie dla malucha to środkowe siedzenie tylnej kanapy. Jeśli montaż na nim jest niemożliwy – montujemy fotelik za fotelem pasażera.
  • Rodzic siedzi z przodu – unikamy sadzania dorosłego pasażera z tyłu, obok dziecka w foteliku, jeśli nie ma takiej konieczności. Podczas wypadku ciało dorosłego człowieka może spowodować poważne lub nawet śmiertelne obrażenia u dziecka.
  • Unikamy przewożenia dziecka na przednim siedzeniu. W przypadku fotelików 0-13 kg poduszka powietrzna stanowi dla niego śmiertelne zagrożenie. W przypadku starszych dzieci może spowodować poważne obrażenia, np. nóżek.
  • Unikamy jedzenia w czasie jazdy. Może dojść do zadławienia lub zakrztuszenia, w sytuacji gdy nie będziemy w stanie zatrzymać auta i udzielić dziecku pomocy

fotelik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *