Wakacje? Koniecznie z dobrą polisą turystyczną.

By | Czerwiec 13, 2017

Jedziesz na wakacje, koniecznie z dobrą polisą turystyczną.

Kupując wycieczkę w biurze podróży, warto zwrócić uwagę na punkt umowy dotyczący ubezpieczenia. Często polisy zawarte w umowie opiewają na niewysokie sumy. Wybierając kierunek wyjazdu i rodzaj zaplanowanej aktywności, warto przeanalizować, co może się zdarzyć i wówczas oszacować sumę ubezpieczenia, która będzie wystarczająca w przypadku ewentualnych kłopotów ze zdrowiem.

Turystka podróżująca z synem po Australii źle się poczuła i karetką została przewieziona do lokalnego szpitala. Okazało się, że po raz pierwszy wystąpiły u niej problemy z sercem, w wyniku których musiała zostać w szpitalu. Po tygodniowym okresie hospitalizacji stan pacjentki ustabilizował się, co pozwoliło na jej powrót do kraju, konieczne było zorganizowanie repatriacji. Łączne koszty pomocy wyniosły około 220 tys. zł.

Innym razem mężczyzna, który od dłuższego czasu leczył się kardiologicznie, przed podróżą do Argentyny wykupił rozszerzenie swojej polisy turystycznej dotyczące chorób przewlekłych. Podczas rejsu statkiem po Oceanie Atlantyckim mężczyzna zasłabł i stracił przytomność, był reanimowany i konieczne było jego przetransportowanie do szpitala. W lokalnej placówce medycznej została mu udzielona niezbędna pomoc. Po hospitalizacji został przetransportowany do Polski. Łączne koszty pomocy wyniosły około 170 tys. zł.

Z kolei turystka podróżująca po Chinach zadzwoniła do Centrum Alarmowego i zgłosiła potrzebę konsultacji medycznej w związku z bólem nogi, który ograniczał możliwości chodzenia. Po wstępnych badaniach okazało się, że to zapalenie stawu biodrowego, które wymagało hospitalizacji i leczenia farmakologicznego. Po pobycie w szpitalu turystka została przewieziona do Polski. Łączne koszty udzielonej pomocy to ok. 150 tys. zł.

We wszystkich powyższych przypadkach osoby miały wykupioną odpowiednią polisę. To dzięki niej możliwe było zorganizowanie pomocy, a suma ubezpieczenia pokryła wszelkie koszty. W przeciwnym razie turyści musieliby sami opłacić bardzo wysokie rachunki i z pewnością byłby to najdroższe wakacje w ich życiu.

źródło: EAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *