Ferie 2016

By | Styczeń 20, 2016

Na ferie najczęściej jedziemy własnym samochodem. Warto poświęcić parę minut i we własnym zakresie sprawdzić czy jest OK. Wspólnie ze znajomymi czy indywidualnie zawsze jesteśmy przygotowani na jakieś przygody. Niestety, tak nam się tylko wydaje.

Zimą, w mroźne wieczory, samochody parkowane „pod chmurką” mogą mieć problemy z rozruchem. Pomóc może Assistance. pickerimageASSZeszłoroczne statystyki pokazują że w wezwaniach Assistance samochodowego dominują prośby o pomoc w uruchomieniu zmrożonego samochodu –nie daj się zaskoczyć i wykup już teraz.

Jedziesz na narty za granicę? Nie zapomnij o ubezpieczeniu KL i OC na stok oraz przepisach drogowych jakie tam obowiązują. Zawsze przy przekraczaniu granicy jest informacja graficzna, najczęściej o ograniczeniach prędkości. Pamiętaj żeby to sprawdzić przed podróżą. Chcesz wiedzieć czy trzeba mieć łańcuchy na koła, ile będzie kosztował mandat za ich brak lub jaka jest dopuszczalna prędkość z łańcuchami na kołach? Dowiesz się tu.

Zadbaj o bezpieczeństwo osób z którymi podróżujesz. Dobrze przymocowany fotelik dla dziecka jest bardzo ważną czynnością. Nie zapomnij o zabezpieczeniu bagażu.

Może się przydarzyć stłuczka lub wypadek. To coś stresującego dla każdego z kierowców, co dopiero gdy dojdzie to niej z samochodem zarejestrowanym za granicą. Zobacz tu co trzeba zrobić w takiej sytuacji.

Miłego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *