Kłopoty z akumulatorem?

By | Styczeń 16, 2017

Zbliżają się ferie zimowe, jeżeli wybierasz się w dalszą podróż i parkujesz samochód pod „hotelową chmurką” to możesz mieć problemy z akumulatorem. Wtedy w przypadku problemów z zimowym rozruchem przydatne okażą się dodatkowe akcesoria, ułatwiające uruchomienie pojazdu.

Należą do nich:
• prostownik – urządzenie, które pozwala naładować niesprawny akumulator. W tym celu należy wyjąć baterię z samochodu i podłączyć ją do prostownika. Urządzenie może jednak nie być skuteczne, gdy akumulator całkowicie się rozładuje (zostaje wtedy nieodwracalnie zasiarczony). Producenci wskazują, że następuje to, gdy napięcie spoczynkowe jest niższe niż 11,7 V. W takiej sytuacji konieczna staje się wymiana baterii.
• kable rozruchowe – służą do uruchamiania auta poprzez „pożyczenie” prądu ze sprawnego akumulatora w innym samochodzie
• booster – zewnętrzne urządzenie rozruchowe, rodzaj przenośnej baterii o dużej mocy. Posiada kompaktowe rozmiary, może więc bez przeszkód zmieścić się w bagażniku.

Najprościej jest wykupić ubezpieczenie z Assistance awaryjnym. pickerimageASS

Zakres takiego assistance to przede wszystkim pomoc w nagłych sytuacjach: problem ze wspomnianym już akumulatorem, brak paliwa, źle zatankowane paliwo czy złapanie „kapcia”.

Koszty wystąpienia takiej awarii to pieniądze  wydane z kieszeni: laweta – ok. 500 zł do najbliższego stacji serwisowej.

Koszt ubezpieczenia Assistance zaczynają się od 60 zł na cały rok – spójne do polisy OC, lub ok 160 zł dokupienie polisy do trwającej już polisy OC.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *